Replacement Safetyblade - Wyvern Craft

Nowy

Ostrze do miecza marki Wyvern - broń piankowa PU.

Więcej szczegółów

89,99 zł

  • dostawa 4-8 tygodni

Dodaj do listy życzeń

Dane

Długość broni [cm]110; 125; 133; 140
TypLarpowa broń piankowa (PU)
MarkaWyvern Replicaline
Długość głowni [cm]70; 85; 93; 100Broń larpowa wykonana w technologii broni bezpiecznej. Zbudowana z pianki poliuretanowej (PU) z rdzeniem z włókna szklanego. Ostrza do samodzielnej budowy broni larpowej produkowane są w kilku długościach: 70 cm, 85 cm, 93 cm i 100 cm. Rdzeń do zabudowy rękojeści ma długość około 40 cm.

Wyvern Craft to uznana niemiecka marka broni przeznaczonej do larpów.

Produkowane w Niemczech ostrza z bardzo trwałej i elastycznej pianki poliuretanowej osadzane są na odpowiednio dobranym wagowo i bardzo wytrzymałym rdzeniu z włókna szklanego. Broń ta cechuje się dużo większą niż tradycyjna larpowa broń piankowa w powłoce lateksowej wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Broń PU jest natomiast twardsza, dlatego zaleca się podczas walki stosowanie choćby minimalnej ochrony ciała w postaci pancerza lub grubszego ubrania. Produkty z serii Wyvern Craft nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych.

RODZAJ OSTRZA

  • Linia klasyczna (Wyvern Clasic Line) - Ostrze jest nieco grubsze, krawędzie szersze, a sztych nieco pogrubiony. W trakcie walki broń z ostrzem klasycznym jest odczuwalna jako mniej bolesna. Linię tą rekomendujemy do walk na larpach bitewnych.
  • Linia autentyczna (Wyvern Authentic Line) - Ostrze ma realistyczną grubość, a jego krawędzie są cienkie, tak aby wyglądały na ostre. Wyglądem przypomina ono ostrze prawdziwego miecza. W trakcie walki broń z ostrzem autentycznym jest odczuwalna jako bardziej bolesna. Linię tą rekomendujemy do walk w pancerzach lub walk inscenizowanych.

KOLORYSTYKA

Broń marki Wyvern Craft wytwarzana jest na zamówienie, dzięki czemu za dodatkową opłatą, mamy możliwość swobodnego wyboru kombinacji kolorystycznych. Zazwyczaj możliwe jest wybranie jednej z kilku opcji dotyczących koloru głowni (klingi).

CECHY

  • Broń wykonana z mocnej i trwałej pianki poliuretanowej (PU).
  • Rdzeń z bardzo wytrzymałego włókna szklanego.
  • Specjalna konstrukcja zabezpieczająca sztych.
  • Realistyczna stylistyka.
  • Broń projektowana do larpów i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

W razie konieczności przycięcia rdzenia należy zachować ostrożność. Cięcia wykonywać w okularach ochronnych i masce przeciwpyłowej.