Foam on Glassfiber Core - 75cm

403101

Nowy

Foam on Glassfiber Core - blok pianki z wklejonym rdzeniem z włókna szklanego fi. 8mm. Półprodukt do wykonania broni larpowej długości ~75cm.

Więcej szczegółów

65,99 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Waga [g]120
MarkaEpic Armoury
Rdzeń [mm]włókno szklane Ø 8
Długość głowni [cm]60
Grubość [mm]2,5
Długość [cm]75
Szerokość [cm]5

Foam on Glassfiber Core - blok pianki z wklejonym rdzeniem z włókna szklanego fi. 8mm. Półprodukt do wykonania broni larpowej długości ~75cm. Blok pianki o wymiarach 60x5x2,5cm.


Pianka stosowana do produkcji broni marki Epic Armoury, bardzo trwała, a równocześnie łatwa w obróbce. Dzięki konstrukcji zamkniętokomórkowej jest gęsta i bardzo odporna na zgniatanie (powraca idealnie do pierwotnego kształtu). Pręt z włókna szklanego do zastosowany jako rdzeń jest bardzo mocny (odporny na pęknięcia), a przy tym elastyczny w stopniu pożądanym. Firma Epic Armoury mając ponad dekadę praktyki w produkcji broni larpowej, bardzo staranie wyselekcjonowała producenta tego typu prętów.

Wklejony pręt wyposażono w specjalne zabezpieczenie mające chronić użytkowników broni larpowej przed potencjalnie niebezpiecznym ugodzeniem nim. Taka sytuacja może teoretycznie wystąpić w przypadku gdyby doszło do wysunięcia się rdzenia z pianki. Zabezpieczeni wykonane jest z materiału kevlarowego, owiniętego i wklejonego na końcówkę rdzenia. Uformowane w kształt walca i wypełnione w środku pianką, stanowi kilkunastomilimetrowe przedłużenie rdzenia.

Rdzeń poza blokiem pianki ma długość ~15 cm i jest przygotowany do wykonania na nim rękojeści lub do wklejenia w gotową rękojeść marki Epic Armoury.

Uwaga: blok pianki z wklejonym rdzeniem jest półproduktem przeznaczonym do dalszej obróbki. Na rdzeniu oraz na powierzchni pianki (szczególnie w miejscach jej łącznia) występować mogą niewielkie ślady po kleju.

CECHY

  • Okrągły rdzeń z odpowiednio wytrzymałego i odpowiednio elastycznego włókna szklanego.
  • Zabezpieczenie końcówki rdzenia wykonane z kevlaru.
  • Pianka o zamkniętokomórkowej strukturze - gęsta, niepękająca i bardzo odporna na zgniatanie.

INSTRUKCJA

Piankę można dowolnie ciąć i formować. Po jej pożądanym ukształtowaniu można przystąpić do pokrywania pianki lateksem. Przed jakimikolwiek testami broni należy pozwolić należycie wyschnąć klejonym elementom (1-2 dni). Broń należy malować farbami kryjącymi pianki EVA, które zachowują elastyczność. Po pomalowaniu i całkowitym wyschnięciu należy nakładać powłokę lateksową. Można to wykonać metodą zanurzenia, natrysku lub za pomocą pędzla. Przed położeniem każdej kolejnej warstwy lateksu należy dokładnie osuszyć poprzednią.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

W razie konieczności przycięcia rdzenia z włókna szklanego, należy zachować ostrożność. Unikać kontaktu włókien z nieosłoniętą skórą. Cięcia wykonywać w okularach ochronnych i masce przeciwpyłowej.

8 mm Ø glass-fibre core with a 60 x 5 x 2,5 cm foam-block securely fastened around it. The foam ends short leaving 15 cm glass-fibre core for the handle. The foam is close-celled making it soft, light and durable, and the glass-fibre core is strong, flexible and fitted with Epic Armoury’s KevlarTip protection to prevent accidents from extended usage. The series of Epic Armoury DIY articles equips you to realize your own foam and latex designs, while letting you benefit from the safety of an Epic Armoury weapon.