Doran Ring Belt Black - skórzany pas pierścieniowy

M-994129

Nowy

Skórzany pas z pierścieniem zamiast klamry.

Więcej szczegółów

48,00 zł

-20%

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
Długość [cm]140
Szerokość [cm]4

DORAN
RING BELT BLACK

Pas pierścieniowy ze skóry dwoinowej. Zaprojektowany w oparciu o historyczne wzornictwo.

Zanim wymyślono sprzączki, w Europie używano pasów pierścieniowych. Klamra takiego pasa nie miała szpili. Pas napinano przeciągając go i zapętlając wokół stalowego pierścienia. Właśnie taki sposób zapinania odwzorowuje pas Doran, przez co stanowi on idealny dodatek do średniowiecznych kostiumów.

Pasów pierścieniowych używano od wczesnego do późnego średniowiecza. Pozwalały one podkreślić kształt sylwetki, ukryty pod warstwami luźnego ubioru, na który składały się najczęściej koszula, kamizelka albo płaszcz.

Długość: 140 cm
Szerokość: 4 cm

KOLORYSTYKA

  • pas: czarny

CECHY

  • Bardzo dobra jakość i wysoka wytrzymałość.
  • Uniwersalny design, pasujący do wielu ról i postaci.
  • Wykonane ręcznie z naturalnych materiałów.

KONSERWACJA

Aby pas długo pozostał w doskonałej formie, zalecane jest regularne natłuszczanie go preparatem do pielęgnacji dwoiny.
Elementy ze skóry naturalnej są bardzo trwałe, ale wymagają regularnej konserwacji produktami do pielęgnacji skóry, aby zachowały funkcjonalność i piękny wygląd. Produkty skórzane powinny być przechowywane w suchym miejscu. Jeśli często są moczone i suszone należy zwiększyć częstotliwość konserwacji.

Aby oczyść produkty ze skóry naturalnej należy usunąć z nich brud twardą szczoteczką, a następnie delikatnie przetrzeć je namydloną, wilgotną ściereczką. Mydło należy usunąć przy pomocy wypłukanej i wyciśniętej z wody ściereczką. Po jego usunięciu należy wytrzeć skórę do sucha. Po oczyszczeniu należy przetrzeć skórę niewielką ilością oliwy z oliwek lub specjalistycznego preparatu do konserwacji skóry.