Bottle 6 oval with cork 100ml - butelka Zobacz większe

Bottle 6 oval with cork 100ml - butelka owalna z korkiem

M-986051

Nowy

Butelka na eliksiry i alchemiczne mikstury.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

10,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Pojemność [ml]100
MarkaMytholon
Wysokosc [cm]18


BOTTLE 6 OVAL WITH CORK 100ML

Szklana butelka o pojemności 100 ml, zamykana korkiem. Ta niewielka buteleczka o owalnym kształcie idealnie nadaje się do przechowywania alchemicznych mikstur i magicznych eliksirów. Korek w tradycyjny sposób chroni zawartość butelki, a bezbarwne szkło zdradza niezwykłe pochodzenie tego, co się w niej znajduje. 

Butelek z korkiem przez wieki używano do przechowywania cennych płynów, ze względu na ich skuteczność i odporność na zmiany temperatur. Naczynia ze szkła zaczęto wyrabiać około 1500 lat p.n.e. Pierwsze butelki nie wyglądały jednak tak, jak dzisiejsze. Wytwarzano je, zanurzając w roztopionym szkle tkaninowe woreczki z wypełnione piaskiem, którym nadawano kształt zbliżony do pożądanego. Szkło stygnąc przyjmowało ich formę. Z powstałego naczynia wysypywano piasek i usuwano resztki tkaniny, otrzymując w ten sposób szklaną butelkę. Produkcja szklanych naczyń upowszechniła się jednak dopiero w ostatnich wiekach przed naszą erą, kiedy Fenicjanie nauczyli się dmuchać szkło. Do tego czasu szklane butelki były prawdziwym rarytasem.

Butelkę z korkiem polecamy szczególnie magom, czarodziejom, alchemikom i wiedźmom do przechowywania roztworów o intensywnych barwach, ponieważ wtedy ma najwięcej uroku. Przyda się ona także medykom na makowe mleko oraz wszystkim, którzy w trudnych chwilach chcieliby mieć przy sobie łyk ulubionej nalewki.KOLORYSTYKA

  • butelka: przeźroczystaCECHY

  • Przedmioty funkcjonalne służące do typowego użytkowania.
  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Stylistyka nawiązująca do czasów dawnych i światów fantasy.
  • Sprzęt wyselekcjonowany pod kątem przydatności na obozach związanych z grami terenowymi i larpami.KONSERWACJA

Sprzęt obozowy stanowią wyselekcjonowane pod kątem przydatności przedmioty powszechnego użytkowania. Ich czyszczenie i konserwacja nie wymaga innych niż ogólnie znanych zabiegów. W warunkach biwakowych należy pamiętać by szczególnie chronić elementy metalowe przed rdzą.