Bottle 4 screw cap 40ml - butelka Zobacz większe

Bottle 4 screw cap 40ml - butelka z nakrętką

Nowy

Butelka na eliksiry i alchemiczne mikstury.

Więcej szczegółów

8,00 zł

  • dostawa 21-31 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

Pojemność [ml]40
MarkaMytholon


BOTTLE 4 SCREW CAP 40ML

Szklana butelka o pojemności 40 ml, zamykana nakrętką. Ta niewielka buteleczka o czworokątnym kształcie idealnie nadaje się do przechowywania alchemicznych mikstur i magicznych eliksirów. Nakrętka chroni zawartość butelki, a bezbarwne szkło zdradza niezwykłe pochodzenie tego, co się w niej znajduje. 

Szklanych butelek od wieków używa się do przechowywania cennych płynów, ze względu na ich skuteczność i odporność na zmiany temperatur. Naczynia ze szkła zaczęto wyrabiać około 1500 lat p.n.e. Pierwsze butelki nie wyglądały jednak tak, jak dzisiejsze. Wytwarzano je, zanurzając w roztopionym szkle tkaninowe woreczki z wypełnione piaskiem, którym nadawano kształt zbliżony do pożądanego. Szkło stygnąc przyjmowało ich formę. Z powstałego naczynia wysypywano piasek i usuwano resztki tkaniny, otrzymując w ten sposób szklaną butelkę. Produkcja szklanych naczyń upowszechniła się jednak dopiero w ostatnich wiekach przed naszą erą, kiedy Fenicjanie nauczyli się dmuchać szkło. Do tego czasu szklane butelki były prawdziwym rarytasem.

Butelkę z nakrętką polecamy szczególnie magom, czarodziejom, alchemikom i wiedźmom do przechowywania roztworów o intensywnych barwach, ponieważ wtedy ma najwięcej uroku. Produkt wytwarzany jest w krótkich seriach i z tego względu nie posiada certyfikatu potwierdzającego, że jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.KOLORYSTYKA

  • butelka: przeźroczysta
  • nakrętka: złotaCECHY

  • Przedmioty funkcjonalne służące do typowego użytkowania.
  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Stylistyka nawiązująca do czasów dawnych i światów fantasy.
  • Sprzęt wyselekcjonowany pod kątem przydatności na obozach związanych z grami terenowymi i larpami.KONSERWACJA

Sprzęt obozowy stanowią wyselekcjonowane pod kątem przydatności przedmioty powszechnego użytkowania. Ich czyszczenie i konserwacja nie wymaga innych niż ogólnie znanych zabiegów. W warunkach biwakowych należy pamiętać by szczególnie chronić elementy metalowe przed rdzą.