Tilly Trousers Premium Canvas Black - płócienne krótkie spodnie

Nowy

Spodnie z wysokiego gatunku płótna bawełnianego.

Więcej szczegółów

110,00 zł

  • dostawa 14-30 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Długość [cm]S 35; M 36; L 40; XL 42; XXL 44

Tilly Trousers Premium Canvas

Spodnie o długości 3/4, z szerokim pasem, uszyte z płótna bawełnianego doskonałego gatunku. Zapinane rzędem dużych, ozdobnych guzików. Skrojone na wzór spodni z XVII w. Wiązane pod kolanami tasiemkami z materiału.

Moda na krótkie, bufiaste spodnie zaczęła się w XVI w. i trwała jeszcze przez lata w wieku XVII. Noszono je wraz z długimi pończochami, popularnymi wówczas wśród mężczyzn. W późniejszym czasie ten fason zastąpiły spodnie długie, obcisłe, wpuszczane w wysokie buty.

Do lat '20 XX w. spodnie były ubraniem wyłącznie męskim. Dopiero emancypacja kobiet oraz rewolucja obyczajowa, która się z nią wiązała, wprowadziły ten wygodny element stroju do kobiecych szaf.

WAŻNE

Na ubraniach uszytych z grubego płótna bawełnianego zdarzają się miejscami widoczne, grube sploty nici, które wyglądają, jakby materiał został zacerowany. Nie jest to wada fabryczna produktu, ale jego naturalna cecha.

Niedoskonałości surowego płótna bawełnianego nadają ubraniom realistyczny charakter. Średniowieczne materiały tkane były ręcznie. Sploty nici wychodzące spod ludzkich rąk nigdy nie były jednolite i to właśnie drobne niedoskonałości nadawały im niepowtarzalny charakter. Supełki, zgrubienia, odstające nitki, gdzieniegdzie poluzowane włókno – wszystkie te drobne skazy sprawiają, że ubranie wygląda autentycznie, jakby powstało w rzemieślniczym warsztacie.

KOLORYSTYKA

  • spodnie: czarne


CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.

TILLY TROUSERS PREMIUM CANVASThe "Tilly" trousers are cut in the style of the 17th century. They are decorated with lavish buttons and tied 3/4 long beneath the knee.

Material: Premium canvas
Size: S-XXL