Ketill Pants Zobacz większe

Ketill Pants Canvas Black L/XL - płócienne spodnie

M-987424

Nowy

Płócienne spodnie uszyte w oparciu o historyczne wzornictwo.

Więcej szczegółów

130,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
Obwód pasa [cm]max. 152
Długość szwu bocznego [cm]117

KETILL PANTS
CANVAS BLACK L/XL

Spodnie z grubego płótna bawełnianego, uszyte w oparciu o średniowieczne wzornictwo. Wzorowane na oryginalnych spodniach Rus, jakie nosili Wikingowie, skandynawscy wojownicy.
Są to spodnie o bardzo szerokim pasie oraz o szerokich nogawkach, zwężających się poniżej kolana. Po ściągnięciu w pasie sznurkiem tworzą fałdy, które luźno opadają na biodra. Taki krój zapewnia swobodę ruchów i  zaskakującą wygodę. Ponieważ są zawiązywane poniżej kolan i dobrze przylegają do łydek, można je nosić razem z owijkami.

Spodnie wiązane sznurkiem, szerokie u góry i wąskie na łydkach, były noszone w Północnej Europie od wczesnych wieków. Na pozostałych terenach Starego Kontynentu w średniowieczu powszechniejsze były nogawice, czyli dwie, niezszyte z sobą rury z materiału, przypinane do pasa przypominającego pas do pończoch. Noszono też prymitywne spodnie z dwóch połączonych kawałków materiału, jednakowych z przodu i z tyłu.

Spodnie Ketill, ze względu na komfort noszenia i fantazyjny wygląd, polecamy  do gier kostiumowych i larpów w realiach średniowiecznych oraz fantasy.  Będą odpowiednie dla większości męskich postaci. Rozmiar L/XL.

WAŻNE

Na ubraniach uszytych z grubego płótna bawełnianego występują miejscami widoczne, grube sploty nici, które wyglądają, jakby materiał został zacerowany. Nie jest to wada fabryczna produktu, ale jego naturalna cecha. 

Niedoskonałości surowego płótna bawełnianego nadają ubraniom realistyczny charakter. Średniowieczne materiały tkane były ręcznie. Sploty nici wychodzące spod ludzkich rąk nigdy nie były jednolite i to właśnie drobne niedoskonałości nadawały im niepowtarzalny charakter. Supełki, zgrubienia, odstające nitki, gdzieniegdzie poluzowane włókno – wszystkie te drobne skazy sprawiają, że ubranie wygląda autentycznie, jakby powstało w rzemieślniczym warsztacie. 

KOLORYSTYKA

  • spodnie: czarne

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.