Ketill Pants Canvas Nature - płócienne spodnie

Nowy

Płócienne spodnie uszyte w oparciu o historyczne wzornictwo.

Więcej szczegółów

130,00 zł

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny

KETILL PANTS
CANVAS NATURE

Spodnie z grubego płótna bawełnianego, uszyte w oparciu o średniowieczne wzornictwo. Wzorowane na oryginalnych spodniach Rus, jakie nosili Wikingowie, skandynawscy wojownicy.
Są to spodnie o bardzo szerokim pasie oraz o szerokich nogawkach, zwężających się poniżej kolana. Po ściągnięciu w pasie sznurkiem tworzą fałdy, które luźno opadają na biodra. Taki krój zapewnia swobodę ruchów i  zaskakującą wygodę. Ponieważ są zawiązywane poniżej kolan i dobrze przylegają do łydek, można je nosić razem z owijkami.

Spodnie wiązane sznurkiem, szerokie u góry i wąskie na łydkach, były noszone w Północnej Europie od wczesnych wieków. Na pozostałych terenach Starego Kontynentu w średniowieczu powszechniejsze były nogawice, czyli dwie, niezszyte z sobą rury z materiału, przypinane do pasa przypominającego pas do pończoch. Noszono też prymitywne spodnie z dwóch połączonych kawałków materiału, jednakowych z przodu i z tyłu.

Spodnie Ketill, ze względu na komfort noszenia i fantazyjny wygląd, polecamy  do gier kostiumowych i larpów w realiach średniowiecznych oraz fantasy.  Będą odpowiednie dla większości męskich postaci.

WAŻNE

Na ubraniach uszytych z grubego płótna bawełnianego występują miejscami widoczne, grube sploty nici, które wyglądają, jakby materiał został zacerowany. Nie jest to wada fabryczna produktu, ale jego naturalna cecha. 

Niedoskonałości surowego płótna bawełnianego nadają ubraniom realistyczny charakter. Średniowieczne materiały tkane były ręcznie. Sploty nici wychodzące spod ludzkich rąk nigdy nie były jednolite i to właśnie drobne niedoskonałości nadawały im niepowtarzalny charakter. Supełki, zgrubienia, odstające nitki, gdzieniegdzie poluzowane włókno – wszystkie te drobne skazy sprawiają, że ubranie wygląda autentycznie, jakby powstało w rzemieślniczym warsztacie.

KOLORYSTYKA

  • spodnie: naturalny, niebielone płótno bawełniane

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.KETILL PANTS CANVAS NATUREAttention: The upper seam on the hip is really wide. Do not wonder, but see the Rus pants cut as an authentic (and surprisingly: very comfortable) way of wearing them.

These pants were made following the example set by the Rus-pants. A early viking pattern, that allows enomous movement. The pants are being tied on the waistband and just below the knee. The calf is fitted tight, so you can also use northmans' style ties for the calfs.

The folds on the hip are moved around the waistline and the pants tied even closer.
The measurements are made along the calf parts, depending on the circumfence of your calfs to fit through.


Material: 100% Cottoncanvas
Sizes: XS/S; M and L/XL