Nowy Kola 2021 Online Zobacz większe

Tylko online

Kola 2021 Online

Publikacja z konferencji larpowej odbywającej się online od  19 do 21 lutego  2021 r.


Więcej szczegółów

0,00 zł

Dodaj do listy życzeń

"KOLA (skrót od Konferencja Larpowa) jest konferencją hobbystyczną poświęconą larpom. W czasie trzech dni trwania Koli uczestnicy mają okazję wysłuchać wielu wykładów poświęconych różnym aspektom larpów, a także wziąć udział w szeregu warsztatów, by zapoznać się z bardziej praktycznymi aspektami grania lub larpotworzenia.

W 2021 odbędzie się już jubileuszowa, dziesiąta odsłona tego wydarzenia, a biorąc pod uwagę obecne realia, wyjątkowo odbędzie się w całości online.

Co ważne, poza samym programem konferencji, Kola jest świetną okazją, by spotkać się ze starymi znajomymi (oraz poznać nowych), wymienić się doświadczeniami oraz przemyśleniami, a także pomóc w integracji szeroko pojętego środowiska larpowego. Choć obecna edycja nie przewiduje integracji w formie fizycznej, mamy nadzieję, że spotkania online zaspokoją potrzebę kontaktów przynajmniej częściowo.

Chcemy podkreślić, że jesteśmy otwarci dla wszystkich i bardzo zależy nam na integracji larpowców z Polski i nie tylko. Kola jest dobrym miejscem zarówno dla osób, które zawodowo tworzą larpy jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki, lub też nie planują w najbliższej przyszłości pisania takich gier. Niezależnie od tego, czy grasz od długiego czasu, czy dopiero zaczynasz przygodę z larpowaniem, zawsze możesz do nas dołączyć i będziesz mile widziany."

http://kola.org.pl

PUBLIKACJA KOLA 2021.

"Rok 2020 minął wszystkim pod hasłem szukania nowych rozwiązań. Jak żyć, tworzyć i grać w rzeczywistości pandemicznej. Pod tym względem tegoroczna publikacja wpisuje się w “modę”, a nawet ją wyprzedziła.

Decyzję o wydaniu publikacji Konferencji Larpowej 2021 w formie wyłącznie elektronicznej podjęliśmy na samym początku organizowania tegorocznego wydarzenia. Uznaliśmy, że dystrybucja w tym formacie będzie z wielu stron korzystna. Wymaga mniejszego nakładu prac, pozwoliła dłużej przyjmować materiały, oszczędza energię konieczną na wydanie i transport.

Założeniem programowym naszej KOLi był progres - dzielenie się faktycznymi doświadczeniami, skupienie na praktycznej wymianie wiedzy i umiejętności. (...) "

Kola 2021 Online


Publikacja konferencyjna.

Redakcja i skład: Andrzej Pierzchała

Koncepcja układu tekstów: Katarzyna Chmielewska

Grafika: Zuzanna Piekarska

Korekta: Anna Rymaszewska Dybała, Julia Żmudka

Wydawca: Stowarzyszenie Fantazjada

Wydanie 1, Wrocław 2021

ISBN 978-83-960769-0-8

SPIS TREŚCI:


- Przedmowa

- Aleksandra Sokólska  "Preprodukcja jako narzędzie do oceny zasobów i możliwości, czyli dlaczego mam więcej pomysłów niż realizacji."

- Sebastian Tauer  "Kiedy larp się zaczyna i kiedy się kończy?"

- Maria Kozak Trzy porady odnośnie skutecznego tworzenia Czarnych Charakterów"

- Ida Pawłowicz, Pięć "Projektowanie larpów – sekcja feministyczna (równościowa)"

- Sebastian Tauer "Problematyka funkcji"

- Iryt Kraus "Prawdziwe eksplozje w nieprawdziwych światach, czyli o użyciu materiałów pirotechnicznych na larpach"

- Gabriela Kruszona "„Szara strefa” polskiego larpówka"

- Sebastian Tauer "Powiedz to poprawnie. O problemach w odmianie słowa „larp”

- Janusz Wiśnia, Karolina Wysocka "Specyfika larpów online"
REKWIZYTORNIA I KOLA 2021.

Sklep larpowy Rekwizytornia prowadzi dystrybucję produktów związanych z konferencją Kola 2021 w ramach wsparcia i współpracy z organizatorami. 

Strona www konferencji Kola                       Wydarzenie na FB - Kola 2021