Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2024-06-26

Wspieramy Renards de Carcassonne

"Dzięki nam Bretonnia może spać spokojnie" - fragment najdłuższej zanotowanej przemowy księcia Huebalda de Carcassonne.


Wysokie górskie szczyty księstwa Carcassonne, które to zajmuje całą południe Królestwa Bretonni, są domem dla dumnych i walecznych ludzi.
To tutaj swe ziemie ma markiz Henri de Roche Remard, który gotów jest na rozkaz króla podnieść swój sztandar, by wraz ze swym wprawnym wojskiem zaprowadzić porządek tam, gdzie niejeden rycerz zakończył swój żywot.
Z pieśnią na ustach ruszają na wojnę, wielbiąc Panią, szczerze nienawidząc największych plag starego świata, to jest Orków, Zwierzoludzi i tej najgorszej, czyli Tileańczyków.
Średnio i lekko opancerzeni, doświadczeni w wojnie podjazdowej i zasadzkach, stanowią kluczowy element niejednej kampanii wojennej.


 

Renards de Carcassonne
Renards de Carcassonne to grupa serdecznych przyjaciół, którzy w imię świetnej zabawy odtwarzają wojsko Bretońskie z uniwersum Warhammer, a konkretnie armię markiza Henriego de Roche Renard z księstwa Carcassonne. Stawiamy na klimat feudalny, silne różnice społeczne oraz określone i sztywne relacje między stanami. Nasze wysokie morale, duma z pochodzenia, wojowniczość, a także zamiłowanie do muzyki, poezji i sztuki są cechami typowymi dla mieszkańców Carcassonne.

Wraz z armią często podróżują muzycy zaproszeni osobiście przez markiza, a jego żołnierze chętnie śpiewają podczas marszu. Pod względem uzbrojenia celujemy w wyposażenie odpowiadające taktyce wojsk Carcassonne, czyli lekkie i średnie opancerzenie, piechotę harcowniczą oraz mobilne oddziały zdolne szybko wypełnić luki w formacjach sojuszniczych.

Od naszych graczy oczekujemy zaangażowania i odpowiedniego przygotowania do larpów, oferując w zamian pomoc w kwestii strojów i doskonałą zabawę. Nie brakuje u nas również wyśmienitego claretum i przepysznego hyppocras.

Sklep Rekwizytornia i grupa larpowa Renards de Carcassonne.Rekwizytornia powstała z pasji do larpów i gier terenowych. W ramach swojej działalności od lat wspieramy zarówno organizatorów imprez larpowych, jak i grupy larpowe. Idea tworzenia takich grup sięga bowiem do korzeni polskiej sceny, kiedy to na ówczesnych grach terenowych tworzono drużyny rywalizujące z sobą o zwycięstwo. Ten pomysł związany był z przeniesieniem stolikowego RPG na zabawę w ternie i w strojach. Współczesne grupy larpowe objeżdżające polskie imprezy nadają im niepowtarzalnego kolorytu, budują więzi i wyzwalają (także poprzez rywalizację) ogromne pokłady energii skupionych w nich ludziach, energii do zabawy, do tworzenia i radości z larpowania.

Sklep larpowy Rekwizytornia wspiera Renards de Carcassonne, udzielając jego członkom zniżek na broń larpową, kostiumy oraz pancerze larpowe. Oferujemy także inną pomoc, zgodnie z ustaleniami z grupą i w miarę naszych możliwości.Dla osób należących do oddziału mamy 13% zniżki na wszystko, 15% na broń larpową i 20% na pancerze. Jeśli należysz do Renards de Carcassonne i chcesz uzyskać zniżkę na ekwipunek, zgłoś się do swojego dowódcy!


Kontakt dla rekrutów znajdziecie na facebook'owej stronie Renards de Carcassonne.


Grupa Larpowa Renards de Carcassonne na FB

pixel