FAQ
FAQ
- Dlaczego ta cała broń jest z gąbki a strzała nie jest w stanie wbić się w cokolwiek?
No tak... hm, w dużym skrócie dlatego, że to broń dedykowana do larpów. Służy do walki w której przeciwnicy w pewnym stopniu rzeczywiście zmagają się z sobą (to nie jest inscenizacja), ale dzięki konstrukcji tego oręża nie mogą się zranić.
- A pancerz, różni się czymś od klasycznego?
Tak, zazwyczaj jest lżejszy bo nie ma potrzeby by był bardzo gruby, jest też wykonany tak by nie niszczył broni która w niego uderza. Nie ma ostrych krawędzi (są zaoblone), ćwieków, itp. Tarcze są z twardej pianki, dzięki temu są lekkie, bezpieczne dla walczących ale idealnie chronią przed atakami larpową bronią.
- A dlaczego akurat broń piankowa z powłoką lateksową?
Bo sami jesteśmy larpowcami i przetestowaliśmy na własnej skórze wiele różnych opcji, by w końcu uznać, że świat larpowy nie pomylił się wybierając taka właśnie konstrukcję. Broń robiona z rurek PCV, otuliny, karimat i taśm wszelakiego rodzaju zazwyczaj przegrywa nie tylko wyglądem ale i brakiem standardu (różna waga, mnogość zastosowanych materiałów, ich różna trwałość, itp). Wszelki oręż z plastiku czy gumy (nawet jeśli elastycznej) w konsekwencji jest twardy i bolesny.
W ostatnich latach w naszej ofercie pojawia się coraz więcej broni wykonanej z bardzo trwałej i elastycznej pianki poliuretanowej (PU). Broń ta cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Dzieje się to kosztem zwiększenia twardości i dlatego zaleca się podczas walki stosowanie choćby minimalnej ochrony ciała w postaci pancerza lub grubszego ubrania. Produkty z PU są dedykowane do gier gdzie walki jest mało lub zupełnie odwrotnie - gdzie jest jej dużo, a gracze są odpowiednio opancerzeni.
- A jeśli już mam taką broń, czy jest coś szczególnego co dotyczy jej używania?
Należy pamiętać, że broń ta została zaprojektowana do walki podczas larpów, jest funkcjonalna, bezpieczna i trwała, ale pod pewnymi warunkami. Należy dbać o powłokę lateksową broni, nawilżać ją olejem silikonowym, by nie uległa przesuszeniu i by nie tarła w kontakcie z bronią przeciwnika, chronić przed ostrym słońcem, oczyszczać z zabrudzeń i nie dopuszczać do jej rozdarcia. Powłoka z lateksu jest wrażliwa na otarcia, dlatego nie należy uderzać bronią o przeszkody trwałe, dopuszczać do zdeptania, itp. Pamiętajmy także, by zwracać uwagę na pancerz przeciwnika który ze względów nie tylko bezpieczeństwa broni ale i uczestników zabawy winien być wolny od ostrych krawędzi, kolców itp. Przechowując broń poza sezonem larpowym, należy ją zakonserwować olejem silikonowym, owinąć folią i złożyć w miejscu gdzie nic nie będzie na nią naciskać (by nie odkształcić pianki).
- Dlaczego tak wiele produktów w sklepie jest w opcji "na zamówienie" i jak to działa?
Jest tak ponieważ rynek larpowy w Polsce nie jest duży a oferty światowych liderów branży są bardzo szerokie i ciągle modyfikowane. Przechowywanie większości tych produktów jest więc zwyczajnie nie ekonomiczne (broń i pancerze wymagają konserwacji, odpowiedniego składowania, ect.) a na niektóre drogie modele popyt jest znikomy. Równocześnie jako przedstawiciel handlowy największych światowych producentów, chcemy umożliwić klientom dostęp do jak najszerszej oferty. Aby spełnić to zadanie przewidujemy na szereg produktów dłuższy czas dostawy - max 30 dni.
- Czy bezpośrednia oferta będzie większa?
Tak, będzie powiększana przed sezonem larpowym i zmniejszana na zimę. Robimy tak od wielu lat, dzięki czemu w sezonie larpowym możecie kupić broń bez czekania na nią dodatkowego czasu.
- Czy mogę zamówić jakiś produkt którego obecnie brak w ofercie Rekwizytorni?
Mamy nawiązane relacje handlowe z większością dużych firm z branży larpowej na świecie, dlatego prawie zawsze udaje nam się spełniać takie życzenia.
- Dostałem od Was katalog producenta larpowego, jak mam zamówić te produkty i dlaczego są w nim ceny w Euro?
Katalog ma charakter reklamy i nie stanowi bezpośrednio oferty. Wystarczy odszukać dany produkt w Rekwizytorni lub napisać do nas maila. A dlaczego te ceny w Euro są wyższe niż w sklepie? Bo w katalogu są ceny proponowane przez producenta, a my rezygnujemy ze sporej części zysku chcąc działać na rzecz rozwoju polskiej sceny larpowej.
- Dlaczego mimo to sprzęt larpowy jest relatywnie drogi?
Bo technologia jego produkcji nie jest prosta, bo firmy które się tym zajmują wytwarzają na rynki bogatsze od naszego, bo brak jest profesjonalnych rodzimych producentów. Profesjonalny oręż larpowy spełnia zarówno kryteria funkcjonalności oraz wyglądu jak i bezpieczeństwa. Zarówno my jak i producenci z którymi współpracujemy działamy legalnie, wykazujemy się odpowiednimi certyfikatami, ponosimy odpowiedzialność za wprowadzanie tych produktów do obrotu, spełniamy warunki gwarancji, itp. Uważamy, że każda dobra zabawa powinna być przede wszystkim odpowiedzialna i bezpieczna.
- Czy wobec tego Rekwizytornia współpracuje z drobnymi rodzimymi wytwórcami?
Tak, jeśli działają na rynku legalnie, spełniając warunki prowadzenia działalności gospodarczej. Dbamy o to by nasze usługi były profesjonalne, by zapewniały klientom należne im prawa: m.in do rękojmi, gwarancji, odpowiedzialności producenta, ochrony danych osobowych, itp.
- Czy Rekwizytornia współpracuje z konwentami i na jakich zasadach?
Współpracujemy, pomagamy, sponsorujemy. Staramy się wspierać imprezy larpowe które podobnie jak my działają na rzecz rozwoju polskiej sceny larpowej.