Sztylet i pochwa - Larp Gothic

Nowy

Oferta specjalna dla uczestników larpa Gothic 2021

Więcej szczegółów

159,00 zł

 • dostawa 14-20 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

Długość broni [cm]40
Długość rękojeści (uchwytu) [cm]10
Waga [g]110
Szerokość głowni (maksymalna) [cm]5.5
TypLarpowa broń piankowa w powłoce z lateksu
MarkaReady For Battle
Rdzeń [mm]włókno szklane Ø 7
Długość głowni [cm]25

Zestaw składa się ze sztyletu i skórzanej pochwy. 

Sztylet larpowy wykonany z pianki w powłoce lateksowej o długości całkowitej wynoszącej 40 cm. Głownia prosta i stosunkowo szeroka z wyraźnie zaznaczoną granią. Jelec prostokątny, tarczkowy. Rękojeść owinięta szorstką skórą dla poprawy komfortu i skuteczności chwytu.

Pochwa pełna, uszyta z czarnej skóry, prawa (dla osób noszących broń po lewej stronie). Mocowanie do pasa przy pomocy zawieszki z  rzemieni o regulowanej długości. Brzeg wyłożony sztucznym futrem, wnętrze miękką wełną (poliestrową), by chronić broń przed otarciami.KOLORYSTYKA

W przypadku towaru na zamówienie nie mamy całkowitego wpływu na kolorystykę. Ta broń zawsze ma ostrze w kolorze stalowoszarym, a pozostałe elementy mają kolory zgodne z poniższym schematem:

 • kolor jelca i głowicy: 50% złoty, 30% srebrny (w kolorze ostrza), 20% brąz,
 • kolor skórzanej oprawy rękojeści: 70% czarny, 30% brązowy.


Pochwa w kolorze czarnym.

CECHY

Produkty larpowe marki Ready For Battle cechuje dobra jakość, najwyższy poziom bezpieczeństwa używania i atrakcyjna cena, uzyskana dzięki optymalizacji designu i uproszczeniu procesów produkcyjnych. Produkty z linii Ready For Battle mogą więc stanowić dobre rozwiązanie dla początkujących larpowców.

 • Broń wykonana z mocnej i trwałej pianki.
 • Rdzeń z elastycznego włókna szklanego.
 • Końcówka rdzenia w okolicy sztychu zabezpieczona kevlarem.
 • Broń projektowana do larpów i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa.
 • Prosty i uniwersalny design.
 • Przystępna cena.INSPIRACJA

 • Historycznie sztylety rozpowszechniły się jako broń biała w okresie średniowiecza i renesansu.
 • Sztylety powszechnie wykorzystywano jako broń białą służącą obronie w sytuacjach niespodziewanego ataku. Korzystano z nich także jako z narzędzi użytkowych zastępujących nóż.KONSERWACJA

Do konserwacji i nabłyszczania najlepiej użyć spray'u Maintenance Silicone Epic Armoury.

Broń należy przechowywać na płasko, dbając o to, by nie była niczym dociskana. Nigdy nie należy broni stawiać na sztychu. Chronić przed dużym nasłonecznieniem i mrozem. W dłuższych przerwach pomiędzy grami przechowywać w worku foliowym delikatnie oczyszczoną i zakonserwowaną silikonem.


(Uwaga: Z doświadczenia larpowego wynika, iż 90% uszkodzeń broni tego typu wynika nie z używania jej podczas walki, ale z niewłaściwego jej przenoszenia podczas zabawy. Należy zadbać by nasz strój larpowy zaopatrzony był w wyłożoną w środku delikatnym materiałem pochwę lub zawieszkę.)