Visored Barbuta - M

Nowy

Visored Barbuta - M - Hełm stalowy, dający pełną osłonę głowy z ruchomą zasłoną.

Więcej szczegółów

296,80 zł

-30%

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

Waga [g]1600
TypPancerz larpowy metalowy
MarkaEpic Armoury
Obwód głowy max [cm]59
Grubość [mm]1
StylImperialnyHełm wykonany ze stali o grubości 1 mm. Stylistycznie nawiązuje do późnogotyckich hełmów włoskich. Głęboki dzwon obejmuje głowę wraz z policzkami. Ruchoma zasłona twarzy dzięki zabezpieczeniu w postaci haczyka może zostać zablokowana. Można ją też zdemontować. Wizjer z dwoma dużymi prostokątnymi szczelinami zapewnia w miarę dobrą widoczność. Otwór oddechowy w kształcie krzyża.

Wewnątrz hełmu zamontowano fasunek wykonany ze skóry naturalnej. Pozwala on na dopasowanie hełmu i wyregulowanie jego głębokości. Od środka pomalowano hełm na czarno zabezpieczając go przed korozją.KOLORYSTYKA

  • hełm: polerowana stal, wewnątrz malowany na czarno
  • paski: brązowe,
  • klamry: srebrne.

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą produktów Epic Armoury.
  • Przeznaczony do larpów (zaoblenia chroniące broń przed uszkodzeniami).
  • Zapięcia wykonane z naturalnej skóry licowanej dobrej jakości.KONSERWACJA

Elementy stalowe powinny być zabezpieczane przed korozją. W tym celu należy przechowywać je w suchym miejscu oraz regularnie smarować olejem. W przypadku pojawienia się ogniska rdzy, należy je usunąć przy pomocy lekkościernej pasty polerskiej.

Paski i inne elementy ze skóry naturalne wymagają regularnej konserwacji produktami do pielęgnacji skóry. Aby oczyść produkty ze skóry naturalnej należy usunąć z nich brud twardą szczoteczką, a następnie delikatnie przetrzeć je namydloną, wilgotną ściereczką. Mydło należy usunąć przy pomocy wypłukanej i wyciśniętej z wody ściereczką. Po jego usunięciu należy wytrzeć skórę do sucha. Po oczyszczeniu należy przetrzeć skórę niewielką ilością oliwy z oliwek lub specjalistycznego preparatu do konserwacji skóry.