RFB Breastplate - L

20051755

Nowy

RFB Breastplate. Napierśnik stalowy przeznaczony do larpów (brak ostrych krawędzi mogących uszkodzić broń bezpieczną).

Więcej szczegółów

289,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Waga [g]1900
TypPancerz larpowy metalowy
MarkaReady For Battle
Grubość [mm]1
StylImperialny
Długość [cm]47
Obwód w klatce [cm]~ 120Śledzicie go wzrokiem, gdy przechodzi wzdłuż szeregu swojej armii. Polegacie na jego słowach jakby był prorokiem - wasz wielki wódz i weteran, lider, Imperator. Ty jesteś tylko żołnierzem i sama świadomość odpowiedzialności, która spoczywa na jego barkach przeraża cię. Ty nie tylko byś się zgarbił, ty byś się czołgał.

”Będziemy walczyć!” krzyknął, a ciarki przeszły po twoich plecach. Po raz ostatni poprawiłeś pasy Napierśnika. “Za nasze domy! Rodziny! Będziemy walczyć póki starczy sił!”. Krzyczycie ponownie wierząc w swoje zwycięstwo. Wyciągacie broń i szarżujecie na przerażone linie wroga.

Bitwa się rozpoczęła!OPIS PRODUKTU

Zbroja larpowa wykonana ze stali o grubości 1 mm - napierśnik. Zapięcia z dwóch grubych szelek skórzanych przynitowanych do zbroi. Klamry stalowe.

Zbroja chroni klatkę piersiową i brzuch. Przeznaczona do samodzielnego noszenia, elementy nie wymagają spinania z innymi częściami pancerza. Dzięki uniwersalnemu designowi zbroja ta będzie pasować do praktycznie każdej postaci wojownika czy żołnierza.

Rozmiar: L.KOLORYSTYKA

  • napierśnik: polerowana stal (wewnątrz czarny),
  • klamry: srebrne,
  • paski: brązowe.

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design.
  • Przystępna cena dzięki zastosowaniu tańszych materiałów i prostszego procesu produkcjiINSPIRACJA

  • Zbroje stosowano już w starożytności, a pierwsze zbroje płytowe - wykonane z brązu, pochodzą ze starożytnej Grecji.
  • Historycznie zbroje płytowe swój szczyt popularności przeżywały w wieku XV i XVI.
  • Z uwagi na sporą cenę za stalową zbroję, często używano jedynie jej poszczególnych elementów, takich jak płytowe osłony nóg lub ramion.KONSERWACJA

Elementy stalowe powinny być zabezpieczane przed korozją. W tym celu należy przechowywać je w suchym miejscu oraz regularnie smarować olejem. W przypadku pojawienia się ogniska rdzy, należy je usunąć przy pomocy lekkościernej pasty polerskiej.

Paski i inne elementy ze skóry naturalne wymagają regularnej konserwacji produktami do pielęgnacji skóry. Aby oczyść produkty ze skóry naturalnej należy usunąć z nich brud twardą szczoteczką, a następnie delikatnie przetrzeć je namydloną, wilgotną ściereczką. Mydło należy usunąć przy pomocy wypłukanej i wyciśniętej z wody ściereczką. Po jego usunięciu należy wytrzeć skórę do sucha. Po oczyszczeniu należy przetrzeć skórę niewielką ilością oliwy z oliwek lub specjalistycznego preparatu do konserwacji skóry.