Ready For Battle Sword Pirate - 75 cm

402272

Nowy

Ready For Battle Sword Pirate 75 cm. Kordelas RFB wykonany w technologii broni bezpiecznej. Rdzeń z włókna szklanego, wewnątrz pianka, zewnętrzna powłoka z lateksu.

Więcej szczegółów

164,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Długość broni [cm]77
Długość rękojeści (uchwytu) [cm]12
Waga [g]200
Szerokość głowni (maksymalna) [cm]6
TypLarpowa broń piankowa w powłoce z lateksu
MarkaReady For Battle
Rdzeń [mm]włókno szklane Ø 7
Długość głowni [cm]57
StylŁotrMiasto Piratów jest niebezpieczne, nawet gdy pilnujesz swego nosa w kącie tawerny portowej. Pomimo kodeksu pirackiego otaczają cię bandyci, łotry i korsarze.

W pochwie przewieszonej przez ramię wisi kordelas, zawsze gotowy gdyby sprawy stały się nieprzyjemne. Jesteś jednak szczęściarzem. W końcu nigdy jeszcze nie miałeś tak dobrego ostrza! Dla wprawnego oka od razu widać, że umiesz wydrzeć łup najlepszym… Jeśli mają dość rozumu, zostawią cię w spokoju.OPIS PRODUKTU

Kordelas larpowy wykonany z pianki w powłoce lateksowej o długości całkowitej wynoszącej 75 cm. Głownia prosta, jednosieczna z wyraźnie zaznaczoną granią. Rękojeść w stylu szablowym z jelcem kabłąkowym, uchwyt owinięty szorstką skórą dla poprawy komfortu i skuteczności chwytu.

Ten miecz pasował będzie do postaci wszelkiej maści awanturników, piratów, marynarzy i rzezimieszków. Sprawdzi się także jako broń żołnierza albo myśliwego.KOLORYSTYKA

W przypadku towaru na zamówienie nie mamy całkowitego wpływu na kolorystykę. Ta broń zawsze ma ostrze w kolorze stalowoszarym, a pozostałe elementy mają kolory zgodne z poniższym schematem:

 • kolor jelca i głowicy: złoty,
 • kolor skórzanej oprawy rękojeści: czarny.CECHY

Produkty larpowe marki Ready For Battle cechuje dobra jakość, najwyższy poziom bezpieczeństwa używania i atrakcyjna cena, uzyskana dzięki optymalizacji designu i uproszczeniu procesów produkcyjnych. Produkty z linii Ready For Battle mogą więc stanowić dobre rozwiązanie dla początkujących larpowców.

 • Broń wykonana z mocnej i trwałej pianki.
 • Rdzeń z elastycznego włókna szklanego.
 • Końcówka rdzenia w okolicy sztychu zabezpieczona kevlarem.
 • Broń projektowana do larpów i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa.
 • Prosty i uniwersalny design.
 • Przystępna cena.INSPIRACJA

 • Historycznie kordelas wywodzi się od broni myśliwskiej.
 • Największą popularnością m.in. wśród marynarzy kordelas cieszył się w XVIII wieku.
 • W popkulturze przyjęło się, że kordelas (ang. cutlass) jest nieodzownym wyposażeniem każdego pirata.KONSERWACJA

Do konserwacji i nabłyszczania najlepiej użyć spray'u Maintenance Silicone Epic Armoury.

Broń należy przechowywać na płasko, dbając o ty by nie była niczym dociskana. Nigdy nie należy broni stawiać na sztychu. Chronić przed dużym nasłonecznieniem i mrozem. W dłuższych przerwach pomiędzy grami przechowywać w worku foliowym, delikatnie oczyszczoną i zakonserwowaną silikonem.


(Uwaga: Z doświadczenia larpowego wynika iż 90% uszkodzeń broni tego typu wynika nie z używania jej podczas walki ale z niewłaściwego jej przenoszenia podczas zabawy. Należy zadbać by nasz strój larpowy zaopatrzony był w wyłożoną w środku delikatnym materiałem pochwę lub zawieszkę.)