Nightmare Blade - 115 cm

442545

Nowy

Nightmare Blade  - miecz w stylu fantasy dł. 115 cm, wykonany w technologii broni bezpiecznej. Rdzeń z włókna szklanego, wewnątrz pianka, zewnętrzna powłoka z lateksu, utwardzona ozdobna rękojeść. Hybryda - broń larpowa nowej generacji marki Epic Armoury.

Więcej szczegółów

369,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Długość broni [cm]115
Długość rękojeści (uchwytu) [cm]16,5
Szerokość rękojeści [cm]19,5
Waga [g]495
Szerokość głowni (maksymalna) [cm]6,5
TypLarpowa broń piankowa w powłoce z lateksu
MarkaEpic Armoury
Rdzeń [mm]włókno szklane Ø 10
Długość głowni [cm]77,5
StylChaos


Nightmare Blade - miecz 115 cm, wykonany w technologii broni bezpiecznej. Rdzeń z włókna szklanego, wewnątrz pianka, zewnętrzna powłoka z lateksu, sztych zabezpieczony kevlarem, utwardzona ozdobna rękojeść.

Miecz piankowy w powłoce lateksowej o długości całkowitej wynoszącej 115 cm. Głownia prosta z  wyraźną granią na całej długości, obosieczna, o szerokości maksymalnej wynoszące 6,5 cm. Na całej długości ponacinana i uformowana tak, by nadać ostrzu mrocznego wyglądu. Półtoraręczna rękojeść z ślicznie zdobionym, cienkim jelcem i bardzo charakterystyczną, zdobioną, jednostronną taszką, wykonana jest z tworzywa sztucznego. Uchwyt owinięty grubą skórą. 

Wyjątkowego charakteru nadaje tej broni jej stylizacja kolorystyczna. Mrocznego charakteru dodają jej "pęknięcia", "wyszczerbienia" i "ubytki", wyglądające tak jakby powstały w ogniu.

CECHY

  • Broń wykonana z mocnej i trwałej pianki.
  • Ostrze o wzmocnionej powłoce lateksowej.
  • Rdzeń z elastycznego włókna szklanego.
  • Sztych zabezpieczony kevlarem.
  • Rękojeść z lekko elastycznego tworzywa sztucznego, wiernie oddająca szczegóły.
  • Broń projektowana do larpów i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa.

KONSERWACJA

Do konserwacji i nabłyszczania najlepiej użyć spray'u Maintenance Silicone Epic Armoury.

Broń należy przechowywać na płasko, dbając o ty by nie była niczym dociskana. Nigdy nie należy broni stawiać na sztychu. Chronić przed dużym nasłonecznieniem i mrozem. W dłuższych przerwach pomiędzy grami przechowywać w worku foliowym, delikatnie oczyszczoną i zakonserwowaną silikonem.


(Uwaga: Z doświadczenia larpowego wynika iż 90% uszkodzeń broni tego typu wynika nie z używania jej podczas walki ale z niewłaściwego jej przenoszenia podczas zabawy. Należy zadbać by nasz strój larpowy zaopatrzony był w wyłożoną w środku delikatnym materiałem pochwę lub zawieszkę.)