Inferno Footman - 100 cm

Nowy

Inferno Footman - miecz w stylu fantasy dł. 100 cm, wykonany w technologii broni bezpiecznej. Rdzeń z włókna szklanego, wewnątrz pianka, zewnętrzna powłoka z lateksu, utwardzona ozdobna rękojeść. Hybryda - broń larpowa nowej generacji marki Epic Armoury.

Więcej szczegółów

429,00 zł

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

Długość broni [cm]100
Długość rękojeści (uchwytu) [cm]13
Szerokość rękojeści [cm]15,5
Waga [g]350
Szerokość głowni (maksymalna) [cm]5,5
TypLarpowa broń piankowa w powłoce z lateksu
MarkaEpic Armoury
Długość głowni [cm]78
StylChaos


Inferno Footman - miecz 110 cm, wykonany w technologii broni bezpiecznej. Rdzeń z włókna szklanego, wewnątrz pianka, zewnętrzna powłoka z lateksu, sztych zabezpieczony kevlarem, utwardzona ozdobna rękojeść.

Miecz piankowy w powłoce lateksowej o długości całkowitej wynoszącej 110 cm. Głownia prosta z  wyraźną granią na całej długości, obosieczna, o szerokości maksymalnej wynoszące 5,5 cm. Rękojeść ze stosunkowo krótkim jelcem  i ozdobną głowicą, wykonana z tworzywa sztucznego. Uchwyt owinięty grubą skórą. 

Wyjątkowego charakteru nadaje tej broni jej stylizacja kolorystyczna. Magicznego charakteru dodają jej "ogniste pęknięcia" będące żłobieniami w kolorze czerwonym i żółtym na bardzo ciemnej głowni. Rękojeść, w tym pierwotnie koloru złotego jelec i głowicę, "osmolono" wykonując przetarcia czarną farbą.

Broń larpowa nowej generacji marki Epic Armoury cechuje się wzmocnioną powłoką lateksową, nowym elastycznym rdzeniem z włókna szklanego oraz zupełnie nową technologią wykonywania rękojeści, dzięki której szczegółowo oddano wiele detali i ozdób tej części broni. 

Czytaj więcej o Następnej Generacji Broni Larpowej Epic Armoury.

CECHY

  • Broń wykonana z mocnej i trwałej pianki.
  • Ostrze o wzmocnionej powłoce lateksowej.
  • Rdzeń z elastycznego włókna szklanego.
  • Sztych zabezpieczony kevlarem.
  • Rękojeść z lekko elastycznego tworzywa sztucznego, wiernie oddająca szczegóły.
  • Broń projektowana do larpów i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa.

KONSERWACJA

Do konserwacji i nabłyszczania najlepiej użyć spray'u Maintenance Silicone Epic Armoury.

Broń należy przechowywać na płasko, dbając o ty by nie była niczym dociskana. Nigdy nie należy broni stawiać na sztychu. Chronić przed dużym nasłonecznieniem i mrozem. W dłuższych przerwach pomiędzy grami przechowywać w worku foliowym, delikatnie oczyszczoną i zakonserwowaną silikonem.


(Uwaga: Z doświadczenia larpowego wynika iż 90% uszkodzeń broni tego typu wynika nie z używania jej podczas walki ale z niewłaściwego jej przenoszenia podczas zabawy. Należy zadbać by nasz strój larpowy zaopatrzony był w wyłożoną w środku delikatnym materiałem pochwę lub zawieszkę.)