Strzała larpowa - N

Nowy

Strzała larpowa, "pacyna", wykonana w bezpiecznej technologii, dedykowana do łuków o naciągu do 13kg (łuk prosty).

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

38,50 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaIDV Engineering

Strzała larpowa, "pacyna", wykonana w bezpiecznej technologii, dedykowana do łuków o naciągu do 13kg (łuk prosty).

Strzały wyprodukowane przez niemiecką firmę IDV.

kolorystyka:

grot - czarny
promień - czarny
lotki - niebieskie
pin - czarny


Jedyna profesjonalna strzała dedykowana do larpów, zaprojektowana i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa użytkowników.

Produkt polecany i używany na larpach w całej europie.

Promień z włókna węglowego - zdecydowanie lepszy od drewnianego; wytrzymały na wygięcia (np. przypadkowe zdeptanie), trudny do złamania, nie pękający (pęknięcie drewnianego promienia może być niebezpieczne!).

Lotki z bardzo wysokiej jakości gumy wklejane na grot. Trzy skrzydła lotek połączone ze sobą w sposób uniemożliwiający odkształcenia i zmianę pozycji względem siebie zapewniają pożądany tor lotu.

Pin wykonany z dobrej jakości plastiku, zaprojektowany specjalnie do strzał larpowych. Wyprofilowane noski łapiące delikatnie cięciwę co ułatwia strzelanie i minimalizuje zużycie cięciwy.

Grot specjalnie skonstruowany tak by być w 100% bezpiecznym a równocześnie bardzo wytrzymałym. W środku specjalna pianka o gęstości zapewniającej odpowiednie tłumienie i równomierne rozkładanie się sił. Wewnątrz grotu zatopione jest zakończenie promienia w kształcie kielicha. Średnica grotu dobrana tak by nie dopuścić do zranienia w przypadku trafienia w oko. Grot jest niezwykle odporny na siły deformujące jego kształt (naciskanie czy rozciąganie). Zewnętrzna powłoka wykonana z gumy chroni go w wystarczający sposób przed zniszczeniem (nawet w przypadku uderzenia w twardą czy szorstką przeszkodę).

BEZPIECZEŃSTWO - Strzały larpowe IDV zostały poddane testom bezpieczeństwa użytkowania. Producent zapewnia bezpieczeństwo technologiczne swojego produktu przy spełnieniu kilku wytycznych. (patrz instrukcja poniżej). Mimo iż strzała wytrzymuje większe obciążenia nie należy w trakcie larpów używać łuków o naciągu większym niż 13kg (dla łuku prostego).  Nawet najlepsze środki techniczne nie wyeliminują skrajnych przypadków - dlatego przed każdym użyciem strzał należy sprawdzić ich stan techniczny - SZCZEGÓLNIE zwrócić uwagę na osadzenie grotu na promieniu. Jeśli nie jest ono w 100% stabilne i nieruchome, należy bezwzględnie nie dopuścić do używania takiej strzały.

Producent zapewnia 4 letnią gwarancję.


!!! Instrukcja i zasady bezpieczeństwa !!!Film pokazujący trwałość grotu