Rogue Knife Set Holder - Brown

101584

Nowy

Rogue Knife Set Holder  -  trzy rzutki dł. około 20cm, wykonane w technologii broni bezpiecznej wraz z przeznaczoną do nich pochwą. Broń bezrdzeniowa.

Więcej szczegółów

120,00 zł

-20%

Dodaj do listy życzeń

Dane

Długość broni [cm]~ 20
Długość rękojeści (uchwytu) [cm]~ 9
Szerokość głowni (maksymalna) [cm]~ 3
TypLarpowa broń piankowa (PU)
MarkaEpic Armoury
StylŁotr

Rogue Knife Set Holder  -  trzy rzutki dł. około 20cm, wykonane w technologii broni bezpiecznej wraz z przeznaczoną do nich pochwą. Broń bezrdzeniowa.

W skład zestawu wchodzą:

Woodsman Knife - mały nóż do rzucania nadający się także do walki wręcz. Ostrze stylizowane na żelazne, rękojeść "drewniana" z "mosiężną" opaską. Głowica posiada otwór, co ma charakter ozdobny, ale może też służyć zawieszeniu broni czy jej przytroczeniu do pasa.

Thrust Knife -  mały nóż do rzucania nadający się także do walki wręcz. Ostrze stylizowane na żelazne, rękojeść koloru brązowego przypominająca mosiężną. Na rękojeści znajdują się trzy otwory, co ma charakter ozdobny, ale może też służyć zawieszeniu broni czy jej przytroczeniu do pasa.

Cutthroat Knife -  niewielki nóż do rzucania nadający się także do walki wręcz. Ostrze przypominające brzytwę, stylizowane jest na żelazne, długa rękojeść ozdobiona jest "marmurkową" okładziną wpadającą w kolor szaroniebieski. Na głowicy znajduje się otwór, co ma charakter ozdobny, ale może też służyć zawieszeniu broni czy jej przytroczeniu do pasa.

Pas wykonany z utwardzonej, grubej skóry naturalnej z trzema kieszeniami na wyżej opisane noże. Z tyłu przyszyte są dwie szerokie szlufki do wciągnięcia pasa.

CECHY

  • Broń wykonana z drobnoziarnistej pianki poliuretanowej i gumy (bez klasycznej powłoki lateksowej).
  • Broń bezrdzeniowa nadająca się do walki wręcz i do rzutu.
  • Rzutki piankowe są lekko elastyczne - giętkie.
  • Bardzo trwała i odporne na uszkodzenia.
  • Broń projektowana do larpów i przetestowana pod kątem bezpieczeństwa.

Rzutki tego typu są cięższe od rzutek piankowych w powłoce lateksowej, dzięki czemu lepiej nadają się do rzucania. Są jednak mniejsze i lekko elastyczne - giętkie.

KONSERWACJA

Broń piankowa nie wymaga specjalnej konserwacji.

Broń należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, na płasko, dbając o ty by nie była niczym dociskana i by nie była stawiana na sztychu.

You hold your knives in your Rogue Knife Set Holder, keeping them handy while your hands are busy picking the lock on a noble’s unguarded luggage. Leaving anything valuable without a guard is like an invitation to steal it...at least that’s been your experience.

With a satisfying ‘click!’ the lock comes undone and you pry the chest open to reveal--oh, yes! That will do nicely. You pocket what looks to be a sizeable purse and a few interesting looking weapons, before carefully replacing the lock and sneaking out of the tent undetected.

DETAILS

Epic Armoury’s Brown Rogue Knife Set Holder, is designed to hold up to three Epic Armoury throwing weapons and comes with a Thrust knife, a Cutthroat knife and a Woodsman knife. The handmade holder attaches to the belt using leather loops on the backside.

Made from brown full-grain leather and reinforced stitching around the edges, this weapon holder is built to keep its shape and withstand the abuse of a LARP with regular leather care.

Available in Black and Brown.

HISTORY

  • Also referred to as a frog
  • Historically used to hold the scabbard of an edged weapon vertically from the belt
  • Thrust Dagger was designed to resemble a “balanced knife,” which is preferred by most Western traditions
  • Knife throwing was first used in martial arts and hunting before it became a sport
  • Throwing a knife was always considered a risk in martial arts, because an unsuccessful attack would leave you without a weapon while arming your attacker