Nowy Ansgar Shirt Canvas Cream - koszula średniowieczna Zobacz większe

Ansgar Shirt Canvas Cream M - koszula średniowieczna

M-994814

Nowy

Koszula uszyta na wzór średniowieczny. Rozmiar XL.

Więcej szczegółów

100,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
Długość [cm]75
Obwód w klatce [cm]132
Długość rękawa [cm]63

ANSGAR SHIRT
CANVAS CREAM M

Koszula z grubego płótna bawełnianego, w rozmiarze XL. Uszyta w  oparciu o średniowieczne wzornictwo. Koszula ze stójką, wkładana przez głowę, sznurowana na klatce piersiowej plecionym, bawełnianym sznurkiem. Sznurek ma kolor tkaniny, z jakiej uszyto koszulę i przeciągnięty jest przez obszyte, nienitowane oczka. Szerokie rękawy z wiązanymi mankietami podkreślają jej prosty charakter.

W średniowieczu i renesansie koszule uznawano za element bielizny. Robiono je początkowo z lnu, a później także z bawełny. Na jedwabie mogli sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Średniowieczne koszule były zakładane przez głowę. Dopiero w XIX wieku nabrały one znanego nam dzisiaj kształtu. Bawełniana koszula, przewiązana w pasie i proste gacie to najpowszechniejszy męski ubiór w średniowieczu, dlatego właśnie od koszuli warto zacząć kompletować swój strój.

Koszula Ansgar ma naturalny kolor surowej bawełny, przez co łatwo można ją zestawiać z różnymi elementami garderoby. Noszona pod bogato zdobionym wierzchnim okryciem stanie się częścią wielkopańskiego stroju, wraz z kamizelką nabierze mieszczańskiego charakteru, a założona sama na grzbiet, będzie zwykłym chłopskim ubraniem. Z tego powodu polecamy ją wszystkim, którzy planują grę w średniowiecznych lub renesansowych realiach.

WAŻNE

Na ubraniach uszytych z grubego płótna bawełnianego występują miejscami widoczne, grube sploty nici, które wyglądają, jakby materiał został zacerowany. Nie jest to wada fabryczna produktu, ale jego naturalna cecha. 

Niedoskonałości surowego płótna bawełnianego nadają ubraniom realistyczny charakter. Średniowieczne materiały tkane były ręcznie. Sploty nici wychodzące spod ludzkich rąk nigdy nie były jednolite i to właśnie drobne niedoskonałości nadawały im niepowtarzalny charakter. Supełki, zgrubienia, odstające nitki, gdzieniegdzie poluzowane włókno – wszystkie te drobne skazy sprawiają, że ubranie wygląda autentycznie, jakby powstało w rzemieślniczym warsztacie. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: kremowa 
  • bawełniany sznurek: kremowy

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.