Okazja Tilly Shirt Cotton Cream Zobacz większe

Tilly Shirt Cotton Cream M - bawełniana koszula

M-970752

Nowy

Tilly Shirt Cotton - koszula uszyta na wzór średniowieczny.

Więcej szczegółów

90,00 zł

-10%

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Długość [cm]82
Szerokość pod pachami [cm]62Tilly Shirt Cotton - koszula z lekkiej bawełny, uszyta w  oparciu o historyczne, średniowieczne wzornictwo. Koszula wykończona jest szerokim kołnierzem i mankietami. Obszerne, ściągane nad łokciem oraz nad nadgrastkiem rękawy, podkreślają jej oryginalny charakter. Rękawy można podwijać i regulować za pomocą sznurków, co daje komfort w upalne dni.

Latem, temperatura mierzona w słońcu może dochodzić nawet do 50 stopni Celcjusza. Odsłonięte ciało narażone jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego planując przebywanie na otwartym terenie, warto założyć ubranie z długim rękawem. Idealnie sprawdzi się koszula, uszyta z bawełnianej tkaniny, która łatwo przepuszcza powietrze i dobrze chłonie wilgoć. 

Koszule były najwcześniejszymi i najbardziej popularnymi częściami ubioru wśród mieszkańców ziem słowiańskich. Mężczyźni nosili je wyciągnięte na wierzch nogawic, kobiety natomiast jako swobodny strój, zakładając na nie barwne narzutki. 

Koszula Tilly Shirt Cotton ma oryginalny krój, który jednak łatwo można dopasować do różnych ról. Z prostymi spodniami, przepasana sznurkiem lub paskiem, będzie zwykłym odzieniem rolnika, z czarną kamizelką, wysokimi butami i trójrogim kapeluszem stanie się strojem pirata. Noszona pod płaszczem spiętym zaponą, będzie częścią szlacheckiego ubioru. 

KOLORYSTYKA

  • kolor: kremowaCECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.