Leomar Shirt Cream L - koszula średniowieczna

M-972789

Nowy

Koszula uszyta na wzór średniowieczny. Rozmiar L.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

110,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
Długość [cm]74
Obwód w klatce [cm]114
Długość rękawa [cm]59

LEOMAR SHIRT
CREAM L

Płócienna koszula o klasycznym kroju, uszyta w oparciu o średniowieczne wzornictwo. Wkładana przez głowę, sznurowana na klatce piersiowej plecionym, bawełnianym sznurkiem. Wykończona przy szyi niewielką stójką. Koszula ma proste rękawy, bez mankietów. Wyjątkowego charakteru nadaje jej klin materiału, wszyty z przodu. Rozmiar L.

W średniowieczu i renesansie koszule uznawano za element bielizny. Robiono je początkowo z lnu, a później także z bawełny. Na jedwabie mogli sobie pozwolić jedynie najbogatsi. Średniowieczne koszule były zakładane przez głowę. Dopiero w XIX wieku nabrały one znanego nam dzisiaj kształtu.  

Koszula Leomar ma naturalny kolor surowej bawełny. Jej minimalistyczna, lecz przemyślana forma, wymagająca większego nakładu pracy podczas szycia, czyni ją dobrym strojem dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na odrobinę zbytku. Będzie więc dobrze leżeć na ramionach bogatego chłopa, żołnierza, za którego odwagą podąża fortuna, albo zaradnego mieszczanina. Ten krój koszuli będzie także, w odpowiedniej stylizacji, pasował do ról postaci z Dalekiego Wschodu.

WAŻNE

Na ubraniach uszytych z grubego płótna bawełnianego występują miejscami widoczne, grube sploty nici, które wyglądają, jakby materiał został zacerowany. Nie jest to wada fabryczna produktu, ale jego naturalna cecha. 

Niedoskonałości surowego płótna bawełnianego nadają ubraniom realistyczny charakter. Średniowieczne materiały tkane były ręcznie. Sploty nici wychodzące spod ludzkich rąk nigdy nie były jednolite i to właśnie drobne niedoskonałości nadawały im niepowtarzalny charakter. Supełki, zgrubienia, odstające nitki, gdzieniegdzie poluzowane włókno – wszystkie te drobne skazy sprawiają, że ubranie wygląda autentycznie, jakby powstało w rzemieślniczym warsztacie. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: kremowa
  • sznurek bawełniany: kremowy

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.