Rafael Shirt Cotton Cream XL - koszula średniowieczna

M-970722

Nowy

Rafael Shirt Cotton - koszula uszyta na wzór średniowieczny.

Więcej szczegółów

90,00 zł

-10%

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Wysokosc [cm]76
Szerokość pod pachami [cm]140Rafael Shirt Cotton  – koszula z przewiewnej bawełny, uszyta w  oparciu o historyczne, średniowieczne wzornictwo. Sznurowana pod szyją, z rozcinanym dekoltem. Charakteru dodają jej szerokie rękawy, wiązane nad nadgarstkami, które podkreślają lekkość formy. Idealna na upalne dni. 

Latem, temperatura mierzona w słońcu może dochodzić nawet do 50 stopni Celcjusza. Odsłonięte ciało narażone jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego planując przebywanie na otwartym terenie, warto założyć ubranie z długim rękawem.

Bawełna, z której uszyta jest koszula, to materiał naturalny, którego drobne włókna łatwo przepuszczają powietrze, są przyjazne dla skóry i dobrze chłoną wilgoć. Jasny kolor sprawia, że słońce wydaje się mniej uciążliwe. Tkanina odporna jest na rozciąganie i odkształcanie. 

Koszule były najwcześniejszymi i najbardziej popularnymi częściami ubioru wśród mieszkańców ziem słowiańskich. Mężczyźni nosili je wyciągnięte na wierzch nogawic, kobiety natomiast jako swobodny strój, zakładając na nie barwne narzutki. 

Koszula Rafael Shirt Cotton ma prosty, uniwersalny krój, dlatego będzie pasować do wielu ról i postaci. Wystarczy przewiązać ją krajką, czyli barwnie tkaną przepaską albo skórzanym pasem, aby stworzyć odpowiadający średniowiecznym realiom strój. Rekomendujemy ją także do noszenia jako warstwę spodnią ubioru, pod kamizelkę, pelerynę, płaszcz. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: kremowa

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.