Bastian Shirt Cotton Black M - koszula średniowieczna

M-970742

Nowy

Koszula uszyta na wzór średniowieczny.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

100,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Wysokosc [cm]74
Szerokość pod pachami [cm]126

BASTIAN SHIRT
COTTON BLACK M

Koszula z lekkiej tkaniny, będącej splotem lnu i bawełny. Uszyta w  oparciu o historyczne, średniowieczne wzornictwo. Zamiast kołnierza ma ozdobnie marszczoną stójkę, wiązaną pod szyją oraz szerokie, sznurowane nad nadgarstkiem rękawy. Rozmiar M.

Latem, temperatura mierzona w słońcu może dochodzić nawet do 50 stopni Celcjusza. Odsłonięte ciało narażone jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego planując przebywanie na otwartym terenie, warto założyć ubranie z długim rękawem.

Koszula Bastian Shirt Cotton uszyta jest ze splotu lnu i bawełny, który w naturalny sposób zatrzymuje część promieniowania ultrafioletowego. Jasny kolor tkaniny sprawia, że słońce wydaje się mniej uciążliwe. Dodatkowo, len chłodzi skórę, a bawełna wchłania nadmiar wilgoci, zapewniając uczucie świeżości i komfortu. Połączenie bawełny i lnu tworzy tkaninę odporną na rozdarcia, co ma znaczenie, kiedy wydarzenia w grze przyjmują dynamiczny obrót. 

Koszule były najwcześniejszymi i najbardziej popularnymi częściami ubioru wśród mieszkańców ziem słowiańskich. Mężczyźni nosili je wyciągnięte na wierzch nogawic, kobiety natomiast jako swobodny strój, zakładając na nie barwne narzutki. 

Koszula Bastian Shirt Cotton ma typowy dla średniowiecznej koszuli krój, dlatego będzie pasować do wielu ról i postaci. Wystarczy przewiązać ją krajką, czyli barwnie tkaną przepaską albo skórzanym pasem, aby stworzyć odpowiadający historycznym realiom strój. Przepasana koszula wyciągnięta na wierzch spodni stanie się przyodziewkiem zamożniejszego chłopa, a noszona pod zdobionym okryciem wierzchnim, zmieni się w dworski strój. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: czarna

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.

KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.