Alex shirt Zobacz większe

Alex shirt metal cream XXL - koszula średniowieczna

M-971191

Nowy

Koszula uszyta na wzór średniowieczny.

Więcej szczegółów

150,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Wysokosc [cm] 90
Długość rękawa [cm]76
Obwód w klatce [cm]160
Obwód szyi [cm] 46

ALEX SHIRT

Koszula z dobrego gatunku bawełny, z ozdobnym sznurowaniem wzdłuż rękawów. Uszyta na wzór koszul średniowiecznych, z krótką stójką zamiast kołnierzyka oraz sznurowaniem na piersi. W tym modelu koszuli sznurki przeciągnięte są przez metalowe oczka. 

Bawełna jest tkaniną z włókien naturalnych, odporną na uszkodzenia i przyjemną w noszeniu. Włókna bawełny można wybielać i barwić, dzięki czemu, w razie potrzeby, będzie można łatwo zmienić kolor koszuli. 

Koszule były najwcześniejszymi i najbardziej popularnymi częściami ubioru wśród mieszkańców ziem słowiańskich. Mężczyźni nosili je wyciągnięte na wierzch nogawic, kobiety natomiast jako swobodny strój, zakładając na nie barwne narzutki. Innymi popularnymi formami ubioru we wczesnym średniowieczu były tuniki.

Koszula Alex Shirt ma klasyczny dla średniowiecznej koszuli krój, dlatego będzie pasować do wielu ról i postaci. Z prostymi, płóciennymi gaciami, zmieni się w chłopski strój, a noszona pod płaszczem z ozdobą zaponą, stanie się strojem dworskim. To bardzo praktyczny element garderoby w świecie gier kostiumowych. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: kremowa

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny krój, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.

KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.