Rafael Jerkin Premium Canvas Black - płócienny kaftan

Nowy

Rafael Jerkin Premium Canvas - kaftan z płótna bawełnianego.

Więcej szczegółów

250,00 zł

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Długość [cm]S 58; M 60; L 61; XL 65; XXL 67
Obwód w klatce [cm]S 102; M 110; L 114; XL 130; XXL 136
Długość rękawa [cm]S 63; M 65; L 65; XL 67; XXL 69
Szerokość w ramionach [cm]S 44; M 45; L 51 ; XL 52; XXL 58

Rafael Jerkin Premium Canvas – średniowieczny kaftan, wykonany z wysokiej jakości płótna bawełnianego. Łagodnie taliowany, z bufiastymi rękawami, zwężanymi od łokcia i zapinanymi rzędem ozdobnych guzików. Podszyty białym płótnem. Wiązany z przodu tasiemkami. 

Strój w średniowieczu stanowił lokatę kapitału i był wykładnikiem pozycji społecznej. Nawet w najniższych kręgach społeczeństwa zabiegano więc o to, aby nosić ubranie w najlepszym gatunku, na jaki można sobie było pozwolić, starannie wykończone i skrojone na wzór strojów ludzi możnych. 

Zamożne warstwy społeczne, nosiły ubrania z lepszych garunkowo tkanin, podkreślając status materialny także szerokością rękawa. Można powiedzieć, że im ktoś zamożniejszy, tym szerszy rękaw nosił. Na wykonanie bufiastych rękawów potrzeba było sporo materiału, dlatego nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Były one formą zbytku, który jednak pozwalał zrobić odpowiednie wrażenie na odpowiednich osobach. 

Kaftan Rafael Jerkin Premium Canvas można nosić na kilka sposobów. Wysoko sznurowany wygląda wytwornie, rozłożony pod szyją nabiera nonszalanckiego charakteru, rozpięty i noszony luźno, staje się nieformalnym, wierzchnim okryciem. Dlatego będzie on pasował do wielu ról i postaci, łatwo poddając się stylizacjom.

KOLORYSTYKA

  • kaftan: czarny

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.RAFAEL JERKIN PREMIUM CANVASThe "Rafael" jerkin made from premium canvas is a great addition to many characters. The wide cut sleeves narrow to the wrist. The jerkin is closed with a lacing in the front.

Material: premium canvas
Colours: Black


Size: S - XXL