Simon shirt. Zobacz większe

Simon Shirt Cream - koszula średniowieczna

Nowy

Simon Shirt - koszula uszyta na wzór średniowieczny.

Więcej szczegółów

110,00 zł

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Długość [cm]S 74; M77; L 78; XL 82; XXL 87
Obwód w klatce [cm]S 136; M 146; L 148; XL 152; XXL 156
Długość rękawa [cm]S 69; M 75; L 74; XL 76; XXL 83Simon Shirt - koszula z lekkiej bawełny, uszyta w  oparciu o historyczne, średniowieczne wzornictwo. Wyrazisty charakter nadają jej zwężane rękawy, wiązane poniżej łokcia oraz ozdobne sznurowanie na piersi. Koszula wykończona jest pod szyją niewielką stójką. 

Latem, temperatura mierzona w słońcu może dochodzić nawet do 50 stopni Celcjusza. Odsłonięte ciało narażone jest na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Dlatego planując przebywanie na otwartym terenie, warto założyć ubranie z długim rękawem. Idealnie sprawdzi się koszula, uszyta z bawełnianej tkaniny, która łatwo przepuszcza powietrze i dobrze chłonie wilgoć. Komfortowo nosi się ją nawet w upalne dni. 

Koszule były najwcześniejszymi i najbardziej popularnymi częściami ubioru wśród mieszkańców ziem słowiańskich. Mężczyźni nosili je wyciągnięte na wierzch nogawic, kobiety natomiast jako swobodny strój, zakładając na nie barwne narzutki. 

Koszulę Simon Shirt, ze względu na wytworną formę, polecamy do ról postaci, z którymi los obszedł się łaskawie i których sakiewki nigdy nie są puste. Docenią ją zwłasza rycerze i dworzanie oraz naśladujący dworską modę bogaci chłopi i mieszczanie, a także dbający o prezencję artyści. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: kremowaCECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.SIMON SHIRT CREAMThe "Simon" shirt, made from light cotton, has a small standing collar with a tying, as well as sleeves that can be adjusted to the wearer by tyings on 3 points at the forearm.

Material: Cotton
Sizes: S-XXL