Alex shirt black- koszula średniowieczna

Nowy

Koszula uszyta na wzór średniowieczny.

Więcej szczegółów

135,00 zł

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Długość [cm]S 77; M 78; L 79; XL 82; XXL 90
Długość rękawa [cm]S 63; M 64; L 69; XL 71; XXL 76
Obwód w klatce [cm]S 122; M 130; L 136; XL 144; XXL 160
Obwód szyi [cm]S 38; M 39; L 39; XL 45; XXL 46

ALEX SHIRT

Koszula z dobrego gatunku bawełny, z ozdobnym sznurowaniem wzdłuż rękawów. Uszyta na wzór koszul średniowiecznych, z krótką stójką zamiast kołnierzyka oraz sznurowaniem na piersi. W tym modelu koszuli sznurki przeciągnięte są przez bawełniane oczka. 

Bawełna jest tkaniną z włókien naturalnych, odporną na uszkodzenia i przyjemną w noszeniu. Włókna bawełny można wybielać i barwić, dzięki czemu, w razie potrzeby, będzie można łatwo zmienić kolor koszuli. 

Koszule były najwcześniejszymi i najbardziej popularnymi częściami ubioru wśród mieszkańców ziem słowiańskich. Mężczyźni nosili je wyciągnięte na wierzch nogawic, kobiety natomiast jako swobodny strój, zakładając na nie barwne narzutki. Innymi popularnymi formami ubioru we wczesnym średniowieczu były tuniki.

Koszula Alex Shirt ma klasyczny dla średniowiecznej koszuli krój, dlatego będzie pasować do wielu ról i postaci. Z prostymi, płóciennymi gaciami, zmieni się w chłopski strój, a noszona pod płaszczem z ozdobą zaponą, stanie się strojem dworskim. To bardzo praktyczny element garderoby w świecie gier kostiumowych. 

KOLORYSTYKA

  • koszula: czarna

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.

KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.ALEX SHIRTThe "Alex" shirt distinguishes itself by the decorative lacing alongside the sleeves. It´s available with either metal or stitched eyelets. A standing collar as well as a lacing on the chest make it the ideal medieval costume.Material: cotton
Size: S - XXL