Nowy Wolfram Hood Canvas Zobacz większe

Wolfram Hood Canvas Brown - kaptur średniowieczny

M-973133

Nowy

Wolfram Hood Canvas - średniowieczny kaptur z wytrzymałego płótna bawełnianego.

Więcej szczegółów

100,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny

Wolfram Hood Canvas

Klasyczny, średniej długości kaptur z peleryną. Zakładany przez głowę - nie wymaga spinania klamrą. Wykonany z wytrzymałego płótna bawełnianego.

W średniowieczu niezwykle istotne dla ubioru były nakrycia głowy. Mężczyźni najczęściej nasuwali na głowy kaptury. Bardzo popularne były kaptury ze zwisającym, długim końcem. Ich dolną część, okrywającą ramiona, często przyozdabiano nacinając w różny sposób. Jednym z popularnych sposobów zdobienia było doszywanie drobnych listków sukiennych wycinanych żelaznym szablonem.

Kaptur Wolfram Hood Canvas to typowe dla średniowiecza nakrycie głowy, które pozwoli wykreować wizerunek wielu postaci. Polecamy go zwłaszcza mnichom, zakonnikom, pielgrzymom, uczonym, wysoko postawionym osobom urzędowym, a także wszystkim podróżującym w sprawach, z uwagi na które nie chcieliby zwracać na siebie uwagi.

WAŻNE

Na ubraniach uszytych z grubego płótna bawełnianego występują miejscami widoczne, grube sploty nici, które wyglądają, jakby materiał został zacerowany. Nie jest to wada fabryczna produktu, ale jego naturalna cecha. 

Niedoskonałości surowego płótna bawełnianego nadają ubraniom realistyczny charakter. Średniowieczne materiały tkane były ręcznie. Sploty nici wychodzące spod ludzkich rąk nigdy nie były jednolite i to właśnie drobne niedoskonałości nadawały im niepowtarzalny charakter. Supełki, zgrubienia, odstające nitki, gdzieniegdzie poluzowane włókno – wszystkie te drobne skazy sprawiają, że ubranie wygląda autentycznie, jakby powstało w rzemieślniczym warsztacie. 

KOLORYSTYKA

  • kaptur: brązowyCECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 40°C. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie z uwagi na możliwość farbowania. Prasować w temperaturach średnich.

Wolfram hood CanvasThe "Wolfram" hood made from canvas will protect you from bad weather, sunshine or unwanted attention while sneaking in the shadows.

Material: Cotton
Unisize

Circ. Face opening: 78 cm
Length front: 36 cm
Length back: 38 cm