Nowy Benson gugel wool. Zobacz większe

Benson Gugel Wool Grey - kaptur średniowieczny

M-994292

Nowy

Benson Gugel Wool - średniowieczny kaptur z wełny.

Więcej szczegółów

125,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny / Celtycki

BENSON GUGEL WOOL
GREY

Klasyczny długi kaptur z peleryną. Surowa, starannie kryjąca konstrukcja kaptura nadaje zagadkowy wygląd postaci. Wykonany z wełny.

Wełna to włókno naturalne, które łatwo odprowadza wilgoć, dlatego wełniane tkaniny nosi się komfortowo nawet w czasie największych upałów. Ponieważ nie nasiąkają łatwo wodą i nagrzewają się nawet kiedy są wilgotne, uszyte z nich kaptury dobrze chronią w zmiennych warunkach na trakcie.

W średniowieczu niezwykle istotne dla ubioru były nakrycia głowy. Mężczyźni najczęściej nasuwali na głowy kaptury. Bardzo popularne były kaptury ze zwisającym, długim końcem. Ich dolną część, okrywającą ramiona, często przyozdabiano nacinając w różny sposób. Jednym z popularnych sposobów zdobienia było doszywanie drobnych listków sukiennych wycinanych żelaznym szablonem.

Kaptur Benson Gugel Wool to typowe dla średniowiecza nakrycie głowy, które pozwoli wykreować wizerunek wielu postaci. Polecamy go zwłaszcza mnichom, zakonnikom, pielgrzymom, uczonym, wysoko postawionym osobom urzędowym, a także wszystkim podróżującym w sprawach, z uwagi na które nie chcieliby zwracać na siebie uwagi.

KOLORYSTYKA

  • kaptur: szary

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.

KONSERWACJA

Odzież należy prać w temperaturze 30°C w programie dla wełny. Pierwsze pranie wykonać oddzielnie. Suszyć na płasko.Benson gugel woolA great hood for medieval markets or liveroleplay.

Material: wool
Colours: black, brown, green, grey, brown and red.