Colin Suede Cape Brown - krótka peleryna

Nowy

Colin Suede Cape - krótka peleryna z zamszu.

Więcej szczegółów

195,00 zł

  • dostawa 14-21 dni

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon
StylImperialny
Wysokosc [cm]16
Obwód [cm]48

Colin Suede Cape - krótka peleryna wykonana z miękkiego zamszu. Zapinana skórzanym paskiem z ozdobną klamerką. Wiatroszczelna, chroni przed lekkim deszczem. Rozmiar uniwersalny.  

Ubranie w średniowieczu zawsze było warstwowe. Składała się na nie bielizna, szata spodnia i wierzchnia. Ważną rolę odgrywało odpowiednie do statusu społecznego nakrycie głowy, gdyż chodzenie z odsłoniętymi włosami uznawano za nieeleganckie. Wierzchnim okryciem były najczęściej długie lub krótkie peleryny, od najdawniejszych czasów noszone zarówno przez mężczyzn i kobiety.


Zamszowa peleryna Colin Suede Cape, ze względu na swój prosty krój i wysoką jakość wykonania, będzie doskonale pasowała do roli malarza, rzeźbiarza, poety lub aktora. Noszona z prostą suknią stanie się częścią mieszczańskiego stroju, a w zestawie z koszulą, wojskowego ubioru.

KOLORYSTYKA

peleryna: brązowaCECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą innych elementów kostiumu.
  • Wykonane z naturalnych materiałów.KONSERWACJA

Elementy ze skóry naturalnej są bardzo trwałe, ale wymagają regularnej konserwacji produktami do pielęgnacji skóry, aby zachowały funkcjonalność i piękny wygląd. Produkty skórzane powinny być przechowywane w suchym miejscu. Jeśli często są moczone i suszone należy zwiększyć częstotliwość konserwacji.

Aby oczyść produkty z zamszu należy usunąć z nich brud szczoteczką. W przypadku zaplamienia należy skorzystać z specjalistycznych preparatów do czyszczenia zamszu lub oddać odzież do pralni chemicznej.