Secret Helmet - L

20124060

Nowy

Secret Helmet - L. Niewielki hełm - łepka, wykonany ze stali.

Więcej szczegółów

189,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Waga [g]370
TypPancerz larpowy metalowy
MarkaEpic Armoury
Obwód głowy max [cm]max 62
Grubość [mm]1
StylImperialnyHełm wykonany ze stali o grubości 1 mm. Stylistycznie nawiązuje do wczesnośredniowiecznych hełmów sekretnych będących niewielkimi łapkami ubieranymi pod przeszywanicę, kaptur kolczy czy hełm garnczkowy. Kulisty i płytki dzwon dopasowany jest do kształtu głowy i sięga do linii uszu. Zapinany pod brodą solidnym skórzanym paskiem.

Na obręczy wewnętrznej wyściółka obciągnięta płótnem. Wewnątrz szczytu hełmu wklejono natomiast filcową wyściółka amortyzującą. Od środka pomalowano hełm na czarno zabezpieczając go przed korozją.KOLORYSTYKA

  • hełm: polerowana stal, wewnątrz malowany na czarno,
  • paski: brązowe,
  • klamry: srebrne.

CECHY

  • Dobra jakość i wytrzymałość.
  • Prosty i uniwersalny design, pozwalający na zestawienie z szeroka gamą produktów Epic Armoury.
  • Przeznaczony do larpów (zaoblenia chroniące broń przed uszkodzeniami).
  • Zapięcia wykonane z naturalnej skóry licowanej dobrej jakości.KONSERWACJA

Elementy stalowe powinny być zabezpieczane przed korozją. W tym celu należy przechowywać je w suchym miejscu oraz regularnie smarować olejem. W przypadku pojawienia się ogniska rdzy, należy je usunąć przy pomocy lekkościernej pasty polerskiej.

Paski i inne elementy ze skóry naturalne wymagają regularnej konserwacji produktami do pielęgnacji skóry. Aby oczyść produkty ze skóry naturalnej należy usunąć z nich brud twardą szczoteczką, a następnie delikatnie przetrzeć je namydloną, wilgotną ściereczką. Mydło należy usunąć przy pomocy wypłukanej i wyciśniętej z wody ściereczką. Po jego usunięciu należy wytrzeć skórę do sucha. Po oczyszczeniu należy przetrzeć skórę niewielką ilością oliwy z oliwek lub specjalistycznego preparatu do konserwacji skóry.