Larpcoin Mage - moneta magów, złota

M-974252

Nowy

Niklowana moneta w złotym kolorze, wykonana z wysokiego gatunku cynku. Rekwizyt do gier kostiumowych i larpów.

Więcej szczegółów

3,10 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

MarkaMytholon

Złota moneta wykonana z wysokiego gatunku cynku, galwanizowana niklem i zdobiona antycznymi rytami. Awers i rewers monety nawiązują do symboliki świata fantasy. Sprzedawana na sztuki. Bilon jest dostępny także w kolorze srebrnym oraz miedzianym.

Monety są rekwizytem do gier kostiumowych i larpów, w których używane są jako środek płatniczy. Można przyjąć, że dziesięć miedzianych monet reprezentuje wartość jednej srebrnej monety, a dziesięć srebrnych monet - jednej złotej.  

Historycznie, pierwsze monety powstały ze stopu złota i srebra około VIII i VII wieku p.n.e., w Lidii, na terenie dzisiejszej Turcji. Przez wieki były warte tyle, ile warte były metale szlachetne z jakich je zrobiono. Dopiero w połowie XIX wieku zaczęto powszechnie wybijać je z metali nieszlachetnych i wyceniać umownie wyżej niż wynosiła ich faktyczna wartość.

Monet magów można użyć jako waluty w świecie gry, aby zapłacić za przysługę, ważną informację lub nocleg w gospodzie. Szczęśliwcy, którym przypadła rola wybrańców losu, mogą wypełnić nimi sakwy, mieszki i skrzynie, by wykreować przekonującą iluzję bogactwa.

 

KOLORYSTYKA

  • moneta: kolor złoty

CECHY

  • Wysoka jakość wykonania.
  • Trwałość.
  • Kunsztowny wygląd. 

UWAGI

Monety nie zawierają metali szlachetnych. Monety nie są zabawkami i ze względu na ryzyko zadławienia nie powinny być używane przez dzieci poniżej 3 roku życi

Produkty powiązane