Larpcoin Dwarf - moneta krasnoludzka, miedziana

M-972441

Nowy

Niklowana moneta w miedzianym kolorze, wykonana z wysokiego gatunku cynku. Rekwizyt do gier kostiumowych i larpów.

Więcej szczegółów

3,10 zł

Dodaj do listy życzeń

Dane

Waga [g]5,6
MarkaMytholon
Średnica [cm]2,3
StylKrasnolud

Moneta wykonana z wysokiego gatunku cynku, galwanizowana niklem i zdobiona antycznymi rytami. Awers i rewers monety nawiązują do motywów krasnoludzkich i symboli świata fantasy. Sprzedawana na sztuki. Bilon jest dostępny także w kolorze złotym oraz srebrnym.


Monety są rekwizytem do gier kostiumowych i larpów, w których używane są jako środek płatniczy. Można przyjąć, że dziesięć miedzianych monet reprezentuje wartość jednej srebrnej monety, a dziesięć srebrnych monet - jednej złotej.  


Historycznie, pierwsze monety powstały ze stopu złota i srebra około VIII i VII wieku p.n.e., w Lidii, na terenie dzisiejszej Turcji. Przez wieki były warte tyle, ile warte były metale szlachetne z jakich je zrobiono. Dopiero w połowie XIX wieku zaczęto powszechnie wybijać je z metali nieszlachetnych i wyceniać umownie wyżej niż wynosiła ich faktyczna wartość.


Krasnoludzkich monet można użyć jako waluty w świecie gry, aby zapłacić za przysługę, ważną informację lub nocleg w gospodzie. Zaś Ci szczęśliwcy, którym przypadła rola wybrańców losu, mogą wypełnić nimi sakwy, mieszki i skrzynie, by wykreować przekonującą iluzję bogactwa.

 

KOLORYSTYKA

  • moneta: kolor miedziany

CECHY

  • Wysoka jakość wykonania.
  • Trwałość.
  • Kunsztowny wygląd. 

UWAGI

Monety nie zawierają metali szlachetnych. Monety nie są zabawkami i ze względu na ryzyko zadławienia nie powinny być używane przez dzieci poniżej 3 roku życia.

Produkty powiązane